Biz Kimiz?

  • Salkım
  • Ar-Ge
  • Çözüm
  • Evi

Tüm Türkiye'ye hitap eden bir çözüm hedefimiz var. Tüm Türkiye ile birlikte şehirlerimiz, şehirlere bağlı ilçelerimiz, ilçelerimize bağlı mahalle ve köylerimizle birlikte genel bir bakış sergilediğimizde ister istemez akla bir salkım geliyor. Firmamızın ismi buradan geliyor. Fikir veya iş geliştirme aşamasında olan projelerimizin çoğu bu salkımla örtüşen niteliğe sahip.

İşlerimizin arka planında hep araştırma ve geliştirme var. En doğru olanı bulmak için araştırıp, bulduktan sonra en doğru şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de işi doğru yapmaktan ziyade doğru işi bulmayı, daha sonrasında da işi doğru yapmayı amaçlıyoruz.

İnsan sosyal bir varlıktır ve ihtiyaçları da bu yöndedir. İnsanın ihtiyaçlarına odaklandığımızda çözüm bekleyen bir çok gereksinim ve çözülmeyi bekleyen bir çok problemin olduğuna şahit oluyoruz. İktisat, ihtiyaçların sonsuz kaynakların ise sınırlı olduğunu kabul eder. O yüzden insana baktığımızda, gereksinimlerinin tamamını kendi başına karşılamak için yeterli ömre sahip olamadığını görürüz. Bu ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan, sinerjiyle bütünleşmiş sosyal ortamın teknoloji ile gerçekleştirilmesi bizim ilgi alanımıza girmektedir.

Sosyallik dediğimizde, faaliyet ortamı olarak "Ev" kavramı bize daha sıcak ve yakın geliyor. Hem çalışanlarımız, hem hizmet verdiklerimiz hem de destek aldıklarımızla birlikte aynı çatının altında çorbayı paylaşmak gibi. Biz bir Türkiye olarak, hatta bir dünya olarak aynı evi paylaşıyoruz. Ticaret dediğimiz ihtiyaç bile aslında bu evin içindeki unsurlardan sadece bir tanesi.

Tarihçemiz


  • Tarihçemiz

    Salkım Ar-Ge Çözüm Evi, ağırlıklı olarak sosyal nitelikli projelerin hayata geçirilmesi amacıyla, 25 yılı aşkın iş geliştirme, teknoloji ve yazılım tecrübesini arkasına alarak 7 Temmuz 2015'te kuruldu.